Ďakujem médiám za zdieľanie mojich príbehov!
TA3 rozhovor

TA3 - rozhovor o pokračovaní pomoci ľuďom

TA3 - rozhovor o pokračovaní pomoci ľuďom
30. 01. 2024
V štúdiu TA3 sme sa rozprávali, ako sa mení situácia pri frontovej línií a či Slováci stále majú chuť pomáhať.
ivana_rozhovor

Ivana Veenstra a jej pocity z cesty so mnou na Ukrajinu

RTV Prievidza - Pomáhať treba
08. 01. 2024
Rozhovor Ivany Veenstre (Slovenka, ktorá dlhodobo žije v Holandsku), ktorá so mnou absolvovala jednu cestu na Ukrajinu. Boli sme spolu v Charkovskej oblasti. V reportáži Ivana zdieľala svoje zážitky z prvej cesty so mnou.

Hosť nedeľného Dobrého rána - RTVS podcast

Hosť nedeľného Dobrého rána - RTVS podcast
05. 11. 2023
Rozhovor Štefana Chrappu so mnou v nedeľu ráno na Rádiu Slovensko. Ak nemáte Spotify, reláciu si viete vypočuť aj tu: https://www.rtvs.sk/radio/archiv/11475/2178519

"Vojna na Ukrajine je aj mojou vojnou," tvrdí organizátorka pomoci na Ukrajine

AKTUALITY - Ráno Nahlas
30. 10. 2023
Rozhovor s moderátorom Jaroslavom Barborákom o tom, ako sa svet na Ukrajine zmenil od vypuknutia vojny až po teraz.

Pomáha sama, s plne naloženým autom

RTVS | Interview :24
24. 05. 2023
Diskusná relácia s hosťom o aktuálnych témach

Slovenka pomáha Ukrajincom na frontovej línii, zažila výbuchy na vlastnej koži

Štúdio TA3
02. 05. 2023
Pomoc Ukrajincom rozváža sama v dodávke. Navštívila bojmi zmietaný Bachmut, a výbuchy zažila na vlastnej koži v Chersone. Reč je o Slovenke Eliške Horsákovej, ktorú sme už privítali v štúdiu.

Ľudia na Ukrajine musia stále pracovať a za všetko platiť. Nemôžu byť zavretý 10 hodín v kryte.

Heroes | Barbora Varádyová
28. 04. 2023
Eliška Horsáková od začiatku vojny pomáha Ukrajine, ako sa dá. Aby priniesla pomoc aj tam, kam sa dostane len ťažko, zohnala si dodávku, s ktorou na vlastnú päsť precestovala Ukrajinu už viackrát. V rámci svojich dobrovoľníckych aktivít si založila si transparentný účet Eli pomáha.

Vypuknutie vojny ma zasiahlo, vedela som, že najnúdznejší budú potrebovať pomoc, hovorí dobrovoľníčka na Ukrajine

Štúdio TA3
27. 03. 2023
Po vypuknutí vojny na Ukrajine sa svet zmenil aj pre pre mnohých občanov Slovenska. Hrdinov už nevidíme iba vo filmoch, ale ja aj v bežnom živote. V štúdiu ta3 sme privítali odvážnu ženu, ktorá sa od začiatku invázie na Ukrajine snaží pomáhať ľudom v mestách, kde sa neustále bojuje. Čo všetko zažila a ako vníma život obyčajných ľudí na Ukrajine opísala slovenská dobrovoľníčka Eli Horsaková.

Eliška pomáha na Ukrajine: Odhaľuje krutú realitu, šampón má cenu zlata

Lucia Lukušová - Život
18. 02. 2023
Za pár stoviek eur si kúpila ojazdenú dodávku, predávajúci jej životnosť odhadoval zhruba na pol roka. Dobrovoľníčka pomáhajúca na Ukrajine Eliška Horsáková na nej zatiaľ stále jazdí. Pravidelne a väčšinou sama vozí rodinám tovar, ktorý potrebujú na prežitie. Strach ju vraj dodnes obchádza.

Pomoc najzranitelnejším

Jana Čavojská - Plus 7 dní
01. 02. 2023
Malá žena s veľkou odvahou: Eli Horskáková už mesiace vozí všetko potrebné ľuďom na frontovej línii na východe Ukrajiny. Rozdávala ju aj v Bachmute

Bratislavčanke Eliške zastrelili priateľa v bojoch na Donbase: Teraz sa do vojnovej zóny vybrala ona!

Nový čas
29. 12. 2022
V starej dodávke riskuje život, aby pomohla ľuďom vo vojne. Podnikateľka Eliška Horsáková (33) z Bratislavy brázdi cesty na Ukrajine a chodí do ostreľovaných oblastí, aby zabezpečila humanitárnu pomoc tým, ktorí tam ostali.

Pomáham tam, kde humanitárna pomoc nedorazí, tvrdí slovenská „Matka Tereza Ukrajincov“

Ráno Nahlas
13. 12. 2022
Najprv pomoc na hranici, aktuálne takmer na frontovej línii, desiatky hodín za volantom starej dodávky, ktorú len čo na Slovensku naplní, zamieri na východ Ukrajiny. Aktívna na sociálnych sieťach, lebo jej pomáhajú zabezpečovať pomoc postihnutej Ukrajine. Eliška Horsáková.

Od ucha k duchu

Rádio Lumen
10. 12. 2022
Čokoľvek ste urobili jednému z týchto mojich najmenších bratov, mne ste urobili - pomoc na Ukrajine. Hostia: Eliška Horsáková a Anton Frič, ktorý v mene všetkých zapojených do pomoci Ukrajincom, prevzal cenu Biela vrana. - Malík Ľudovít

Keď som videla centrum Charkova, plakala som nad tou absurditou

Dialógy nm | Veronika Rendeková
31. 10. 2022
Ukrajina, ako sama hovorí, jej prirástla k srdcu už pred niekoľkými rokmi. Aj preto sa po vypuknutí vojny rozhodla okamžite pomáhať. Najprv šla na hranice a potom prišlo ešte odvážnejšie rozhodnutie. Kúpila starú dodávku a s vyzbieranou humanitárnou pomocou od ľudí sa vybrala až na východ vojnou zmietanej krajiny. Na svojej ceste si vypočula veľa ťažkých príbehov a stretla ľudí, ktorí ju inšpirovali na celý život. O pomoci na Ukrajine sme sa zhovárali s podnikateľkou Eliškou Horsákovou. Moderuje Veronika Rendeková

DÁSATO pomôcť ľuďom 1600km na východ s Eli Horsákovou

DÁSATO_Svet podľa Gabiky
18. 11. 2022
Eliška Horsáková je odhodlaná dobrovoľníčka, ktorá pozná ľudí z Ukrajiny a sama pravidelne cestuje úplne na východ Ukrajiny a priamo ľuďom, ktorí tam ostali vozí to, čo potrebujú najviac. Prečo to robí, AKO SA TO DÁ, ale aj to, ako sa dá ku pomoci pridať, sa dozviete v 34 dieli relácie DÁSATO.