Aktuality

Ahoj, vitaj! :)

Tu Ti budem prinášať aktuálne informácie o potrebách a udalostiach, ktoré sa práve dejú. Aktuality prinášam skoro denne na Facebooku, tu sa dozvieš ale všetko to najdôležitejšie. Sleduj túto stránku, aby si zostal(a) v obraze.
Ďakujem Ti za každú podporu! :)
Pomoc  | 10.01.2023

Nová dodávka potrebná: FURT DAČO má problém s elektronikou!

Deravé cesty na Donbase sa neskamarátili s mojim penzistom a okrem problémov s nápravou mám aj štrajkujúcu elektroniku. Môj Mercedes Benz Vito má 23 rokov a najazdil so mnou za posledné 3 mesiace už viac ako 16000 km - aktuálne mám skrat v elektronike, nesvieti palubná doska. Takáto oprava, aby nebola drahá, tak na ňu treba viac času, preto Mercedes bude asi 4 týždne oddychovať a ja zatiaľ potrebujem náhradné vozidlo. Rusi v ostreľovaní infraštruktúry nepovaľujú - práve počas zimy je treba makať naplno a nosiť generátory na Ukrajinu, pomáhať ľuďom. Nepoľavujem ani ja a zohnala som si za sumu 7000 eur kvalitnú dodávku - Renault Trafic 2.0 DCI 115, 2008 - L2H1 (dlhšia verzia).

Dodávka je diesel, je mladšia o 10 rokov ako môj Mercedes a je aj väčšia (zmestí sa do nej 2 tony materiálu). Najazdených má cca 211000 km.

Nateraz som si ju kúpila z vlastného transparentného účtu, ale peniaze na účet si chcem vrátiť, nakoľko asi nie každý môj prispievateľ by chcel, aby som si za jeho príspevok kúpila dodávku. Verím, že sa mi podarí danú sumu vrátiť naspäť na účet, preto ak ma chceš podporiť práve ohľadom dodávky, prosím prispej mi a do poznámky napíš "na auto". Ďakujem Ti veľmi pekne.

PS:  Bez auta nie som schopná fungovať...
Prispejem finančne na dodávku
Pomoc  | 16.12.2022

Kreslí celé Slovensko - Vianočné pohľadnice pre starčekov!

Okrem generátorov najbližšie na Ukrajinu pôjdem rozdávať aj ručne robené vianočné pohľadnice pre ľudí, ktorý budú tráviť sviatky sami. Pohľadnice môžu kresliť deti, aj dospelí - v školách, doma pred telkou, cez vianočné sviatky, atď...

Prečo to robím? 
Na Ukrajine zostali najzraniteľnejší ľudia (penzisti, imobilní alebo tí, čo si netrúfajú ísť niekam sami bez jazykov a financií do neznáma). Ich rodinní príslušníci sú často niekde v Európe alebo v inej časti Ukrajiny a nakoľko sa teraz ostreľuje najmä infraštruktúra, c mestách nie je elektrina, voda, svetlo či teplo. Problémy sú aj s telefónnou sieťou, preto takáto ručná a osobná podpora veľmi poteší. 
Mám pohľadnice pre Ukrajinu
Pomoc  | 15.11.2022

Elektrocentrály pre Ukrajinu: TEPLO A SVETLO PRE UKRAJINU!

Práve teraz sa na Ukrajine najviac ostreľujú infraštruktúrne body, čo spôsobuje výpadky elektriny, vody, tepla a svetla po celej Ukrajine. Podarilo sa mi natrafiť a spojiť chalanov, tak sme založili iniciatívu Teplo a svetlo pre Ukrajinu. Našou víziou je zbierať financie na nákup generátorov pre zdravotnícke zariadenia, domovy utečencov, poprípade nákup piecok pre ľudí, ktorí zostali žiť v zničených domoch.

Viac tu